4. kapitola

Autor: Adriána Parkanská | 25.2.2012 o 21:01 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  118x

  Život ide tak rýchlo. Hovorí sa, že by sme mali zastať a privoniavať k ružiam. Nestíham. Možno zastavovanie nie je pre mňa. A možno nevidím, že stojím. Všetci, čo ku mne mali blízko, veľmi blízko, ehm, utiekli. Zbabelo? Uvedomene? To neviem. Jeden išiel za druhým a čakali, že mi ostane v srdci jazva. Je to také smutné- neostalo mi po nich v srdci nič. Neboli ku mne súdený, nehodili sme sa. Mám 25 rokov a doteraz som nepoznala človeka, ktorý by bol pre mňa. Na rozdiel od mojej bývalej kamošky.  

 

V 19 rokoch hneď po skončení školy sa vydala. Mladý bohatý manžel jej splnil všetko. Pribudlo bábätko, dom, auto, pes. Teraz žije na luxusnom mieste, o mňa už ani nezakopne. Raz, dva krát som ju stretla v nákupnom centre. Ona vychádzala z butiku, ja som sa lopotila s igelitkami(nejako ma s nimi často badať). Trčali mi z nich najlacnejšie zubné pasty a hora toaleťákov, vraj akciové balenie. Pche, pri pokladni sa obal, ktorý ich držal pokope, roztrhal a tak ich predavačka nahádzala do tejto igelitky. Hnusná biela a veľkými písmenami vypísaná obchodná značka nemenovaného obchodu.

Prešla po mne pohľadom, nepozdravila sa, ponáhľala sa k nejakým ženským neďaleko.

Stará dobrá Eva, vždy mi vravela, že som príliš čudná pre mužov, nedokážu ma pochopiť. Ja som sa smiala, boli sme priateľky na život a na smrť- počas celej strednej školy. Ohovárala ma, nevšímala som si to. Najviac ju hnevalo, že som ju predbiehala v učení, humore, vedomostiach, styku s chlapmi. A to mi už odpustiť nedokázala. Po maturitnej skúške si dala rodičmi zaplatiť cestu do Grécka, kde sa spoznala s Milošom. Jej terajší manžel. Vraj žijú spolu šťastne. Miloš pracuje teraz vo Švajčiarsku a ona vychováva ich dieťa tu na Slovensku.

Nežiarlim na ňu, keďže neverím, že Miloš pochopil ju a ona jeho. Ale rozhodne ma aspoň v niečom predbehla.

Na ich svadbe som ešte bola. Nádherné biele šaty od nejakého známeho českého návrhára- Miloš na nej nešetril. Krásny závoj, veľké brucho a malá Kristínka v ňom.

Tak skončilo veľké priateľstvo na život a na smrť. Obe sme prežili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?