Na úvod...

Autor: Adriána Parkanská | 7.8.2011 o 11:35 | (upravené 7.8.2011 o 11:54) Karma článku: 3,32 | Prečítané:  652x

Poznáte ten pocit, keď toho máte v hlave akoby na prasknutie?! Myšlienky priam praskajú vo švíkoch a bežne sa vám závitmi premieľa vyše tisícorakých myšlienok. Každá je iná a máte pocit, že každou jednou myšlienkou dokážete prinajmenšom divy hodné zázrakov. Zmeníte ľudstvo, urobíte krajším celý svet. Ja také myšlienky občas mávam.

A keď už máte v hlave takéto myšlienky, tak by pre ne bolo vhodné nájsť aj nejaké miesto. Urobíte si v harmonograme priestor, čas vo vašom prestresovanom živote. Niektorí z nás sadnú nad papier, v jednej ruke so šálkou pariaceho sa čierneho čaju a v druhej ruke so životmeniacou písacou potrebou. Potom je tu iná skupinka- tá má pre zmenu notebook, prípadne osobný počítač. Jednoduchými klikmi otvoria nejaký bežne známy textový dokument a dívajú sa na biely monitor. Kurzor pulzuje, raz sa objaví a o polsekundu mizne. Nuž, a takto sa dostávame k tej tretej skupine- k tej, ktorá sedí na stoličke či s papierom, či s prázdnym monitorom. Pokúsi sa napísať prvé písmeno, z písmeniek slovo, pomaly poskladá vetu. Predsa v hlave má tisíc takých slov a ešte pred chvíľou ich chcela všetky zo seba vypísať. Ale zrazu tma. Žiarovky myšlienok vyhasli a pomaly človek prichádza na to, že tie myšlienky mu vôbec z hlavy von nejdú a nedokáže ich vôbec sformulovať smerom navonok. Ak tento pocit poznáte, tak vitajte v mojom svete. Neviem vám zaručiť, že sa mojim myšlienkam podarí predrať na povrch, prinajmenšom sa o to budem snažiť. Tak mi držte palce, bude to potrebné :)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?