A čo je nevera?

Autor: Adriána Parkanská | 23.5.2012 o 20:17 | Karma článku: 11,96 | Prečítané:  2554x

Včera som pri mojom pravidelnom prokrastinovaní pred skúškou otvorila známy slovenský lifestyle-ový časopis. Zaujal ma jeden článok  o nevere.  Autorka článku uvažovala o tom, ako dnešná doba zmenila aj partnerské vzťahy, dôveru a pojem nevery. Kým v minulosti ste pri podozrení na neveru hľadali odtlačky rúžu na jeho košeli, tak teraz stačí v nepozorovanej chvíli dostať sa k neodhlásenému účtu a kliknúť na kolónku s prijatými správami.

Áno, je pravda, že nástupom virtuálneho sveta sa trošku zmenili aj pravidlá nevery, resp. to, ako definujeme neveru. Čo sa týka internetu - niekto v chatovaní vidí neškodnú zábavku, iným to už postačí ako dôvod na rozchod. Ale nevera sa neredukuje len na webové stránky, aj v bežnom živote o nej počuť (a to čoraz viac, akoby to bola každodenná záležitosť, viď epizódy Paneláka, Ružovej záhrady a iných seriálových skvostov, ale vráťme sa späť k téme). Sú i takí  ľudia, ktorí ani bozk za neveru nepokladajú, až samotný pohlavný styk. Oproti týmto názorom existujú názory, že nevera je neverou, keď partnera/ku podvediete telesne i duševne. Čiže, akonáhle sa objavujú city k nejakej tretej osobe.
Samozrejme, človek je sociálny tvor, a keď po istom čase do vzťahu zavíta sivota každodenných problémov a šedá rutina či stereotyp, tak je ťažké tretiu osobu nevnímať ako niečo nevšedné a vzácne.
Existuje naozaj mnoho názorov a ja som mnohé ani nepopísala, pretože neveru je veľmi ťažké definovať a zaradiť, ktoré veci sú ešte prípustné a ktoré veci už medzi neveru patria. Tu nechávam priestor na diskusiu...

Ja som o nevere tiež premýšľala a napadla ma jedna vec, ktorou by som aj odpovedala na otázku v názve môjho článku:
Nevera je všetko to, o ktorých keby partner/ka vedeli, tak by ich to zarmútilo.
Všetko to, o ktorých keby vedeli, tak by sa vo vás sklamali.
Je všetko to, čo zabíja lásku...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Španielska polícia zastavila druhý útok, zabila päť útočníkov

Pásy s výbušninami zastrelených mužov boli atrapami.

KOMENTÁRE

Španieli čakali, že sa to stane už skôr. Čo robiť teraz?

Ani Španielsko sa nevie brániť proti koordinovaným vražedným útokom.

DOMOV

Horúčavy sa končia. Príde ochladenie aj dážď

Meteorologická jeseň sa začína už prvého septembra.


Už ste čítali?