A čo je nevera?

Autor: Adriána Parkanská | 23.5.2012 o 20:17 | Karma článku: 11,96 | Prečítané:  2547x

Včera som pri mojom pravidelnom prokrastinovaní pred skúškou otvorila známy slovenský lifestyle-ový časopis. Zaujal ma jeden článok  o nevere.  Autorka článku uvažovala o tom, ako dnešná doba zmenila aj partnerské vzťahy, dôveru a pojem nevery. Kým v minulosti ste pri podozrení na neveru hľadali odtlačky rúžu na jeho košeli, tak teraz stačí v nepozorovanej chvíli dostať sa k neodhlásenému účtu a kliknúť na kolónku s prijatými správami.

Áno, je pravda, že nástupom virtuálneho sveta sa trošku zmenili aj pravidlá nevery, resp. to, ako definujeme neveru. Čo sa týka internetu - niekto v chatovaní vidí neškodnú zábavku, iným to už postačí ako dôvod na rozchod. Ale nevera sa neredukuje len na webové stránky, aj v bežnom živote o nej počuť (a to čoraz viac, akoby to bola každodenná záležitosť, viď epizódy Paneláka, Ružovej záhrady a iných seriálových skvostov, ale vráťme sa späť k téme). Sú i takí  ľudia, ktorí ani bozk za neveru nepokladajú, až samotný pohlavný styk. Oproti týmto názorom existujú názory, že nevera je neverou, keď partnera/ku podvediete telesne i duševne. Čiže, akonáhle sa objavujú city k nejakej tretej osobe.
Samozrejme, človek je sociálny tvor, a keď po istom čase do vzťahu zavíta sivota každodenných problémov a šedá rutina či stereotyp, tak je ťažké tretiu osobu nevnímať ako niečo nevšedné a vzácne.
Existuje naozaj mnoho názorov a ja som mnohé ani nepopísala, pretože neveru je veľmi ťažké definovať a zaradiť, ktoré veci sú ešte prípustné a ktoré veci už medzi neveru patria. Tu nechávam priestor na diskusiu...

Ja som o nevere tiež premýšľala a napadla ma jedna vec, ktorou by som aj odpovedala na otázku v názve môjho článku:
Nevera je všetko to, o ktorých keby partner/ka vedeli, tak by ich to zarmútilo.
Všetko to, o ktorých keby vedeli, tak by sa vo vás sklamali.
Je všetko to, čo zabíja lásku...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?