Pelargónia

Autor: Adriána Parkanská | 23.1.2013 o 18:13 | Karma článku: 5,73 | Prečítané:  420x

Som taká Pelargónia. Mladý kvet. Nepáčim sa každému a naopak sú aj ľudia, ktorí oceňujú moju krásu. Čo si myslím ja? Som len obyčajná akých je po svete tisíce, možno existujú rôzne odrody a poddruhy a čeľade a skupiny, ale vždy je to v rámci obyčajnosti. Veď aj obyčajnosť má svoju mierku. Nie je len jeden bod v univerze. Obyčajno má mnoho stupňov, môže sa približovať k extrémom, môže byť vždy len v strede.

 

Pelargónia sa správa ako pubertiačka. Číta knihu o 14-ročnej princeznej, ktorá sa len nedávno dozvedela, že je princezná. A ako každá správna kniha pre pubertiakov aj táto je písaná formou denníka. Názov? Veľmi originálny Denník princeznej, kam sa na taký názov hrabe Adrian Mole?! Pelargónia posledné dni spí s plyšiakom, sníva o svojej láske a objímajúc plyšiaka si ho predstavuje. Plyšiakom je hnedý sob pripomínajúci Pelargónii kravu, samozrejme Pelargónia si svoju lásku ako kravu nepredstavuje.
Niekedy, keď nájde na stole hrebeň alebo kulmu alebo žehličku pustí sa do spevu pred zrkadlom. Niekedy ten hrebeň alebo kulma alebo žehlička nie je ani potrebná, začne len tancovať a popritom spievať. Tancuje nadivoko o dušu, predstavuje si, že je vo videoklipe. Videoklip točený o nej, podľa nej.
Je tony čokolády, ale zároveň má v hlave zafixované, aby si dala pozor na líniu. Keby písala do zošita a nečítala knihy z čítačky, tak by do neho kreslila srdiečka a iné nedefinovateľné obrázky. Znie život Pelargónie ako sen? Aj je. Je to únik pred starnutím. Starnutím znovu o rok. Som to ja Pelargónia, pred vstupom do ďalšieho svojho roka. Vrátiť sa do puberty? Nikdy viac, aj keď niektoré jej stránky mali príjemnú vôňu. Najmä vôňa naivity, tá voňala zo všetkého najviac. Ten pocit, že zmení svet, že svet sa bude točiť podľa jej želania, a že vo svete na ňu čakajú len samé dobré veci. O 10 rokov staršia, niekoľkokrát ostrihané vlasy, zopárkrát zlomené srdce a len o pár kíl ťažšia. Niekedy ešte vždy cíti tú vôňu naivity...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Dobrovoľníci a štátna drogová politika sú v napätí

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?